Zdrowie Kaczyńskiego nie wróciło do normy? Prezes PiS wraca do szpitala na kolejną operację

REKLAMA

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, Kaczyński ma znowu być przyjęty do szpitala na ul. Szaserów w Warszawie. Kilka tygodni trwała przerwa w pracy lidera partii rządzącej. Wrócił już do Sejmu, ale za kilka tygodni czeka go kolejny zabieg.

Kolano zaczęło dokuczać prezesowi podczas wakacji. Chodziło o zwyrodnienia stawów. Podobno przyczyną choroby była bakteria. Gronkowiec miał wywołać stan zapalny w stawie kolanowym.

REKLAMA

Przebywając w szpitalu Kaczyński leżał na oddziale Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych w salce dla VIP wyposażoną w telewizor i łazienkę. Każdego dnia odwiedzali go politycy z kierownictwa partii i współpracownicy. Pojawił się też w szpitalu premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło.

Lekarze przeprowadzili operację kolana, ale konieczna będzie następna. Super Express podaje, że polegać będzie na wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego.

Zabieg prawdopodobnie będzie przeprowadzony już w lipcu. Ważny polityk z PiS rozmawiając z Super Expressem zauważa, że: „Ta operacja prezesa mogłaby być dużo wcześniej, gdyby nie stan zapalny w kolanie i infekcja bakteryjna.” Potem Kaczyńskiego będzie czekać długotrwała rehabilitacja.

REKLAMA

Zaraz po opuszczeniu szpitala przez prezesa partii rządzącej na jego prośbę Wojskowy Instytut Medyczny upublicznił komunikat.

„W piątek, 8 czerwca 2018 r., pan Jarosław Kaczyński opuścił Wojskowy Instytut Medyczny. Obecny pobyt w szpitalu był spowodowany leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów. Trzydziestosiedmiodniowa hospitalizacja, umożliwiająca pełną obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające, doprowadziła do stabilizacji stanu zdrowia” – czytamy w komunikacie.

Lekarze informują, że proces leczenia prezesa będzie teraz realizowany w trybie ambulatoryjnym. „Zespół Medyczny pragnie podkreślić, że przebieg choroby był złożony i wymagał leczenia interdyscyplinarnego. Szybko podjęta interwencja medyczna oraz pełna współpraca Pacjenta, pozwoliły na sprawne ukończenie etapu leczenia szpitalnego oraz zaplanowanie kontynuacji terapii ambulatoryjnej”.

Komunikat zawiera także informacje skierowane bezpośrednio do przedstawicieli mediów. „Hospitalizacja pana Jarosława Kaczyńskiego budziła olbrzymie zainteresowanie opinii publicznej. Informujemy, że liczne – nadsyłane na adres Dyrekcji WIM – listy oraz korespondencja elektroniczna trafiły do Adresata”.