Zdzisław Krasnodębski kandydatem EKR na stanowisko wiceprzewodniczącego PE

REKLAMA

Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy Zdecydują jutro o nominacji na stanowisko wiceprzewodniczącego parlamentu Europejskiego. Jak pamiętamy Ryszard Czarnecki, europoseł PiS został z niego odwołany w lutym. Obecnie kandydatem jest także europoseł PiS – Zdzisław Krasnodębski.

Wcześniej pojawiały się informacje, że kandydata poznamy dziś, ale źródła Polskiej Agencji Prasowej w EKR poinformowały, że decyzję przełożono na środę. Jak informuje jeden z rozmówców PAP, „Wygląda na to, że nie ma kontrkandydatów, więc powinna to być szybka decyzja”.

REKLAMA

Jan Krelina rzecznik Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów potwierdza te informacje. – Jako że jest jeden kandydat, prof. Zdzisław Krasnodębski, nie ma potrzeby zwoływania specjalnego spotkania grupy i przeprowadzania głosowania. Najprawdopodobniej decyzja o nominacji zostanie formalnie potwierdzona na środowym spotkaniu grupy EKR – stwierdza Krelina.

Jedyną kontrkandydatką Krasnodębskiego o nominację grupy na wiceprzewodniczącego była Helga Stevens, belgijska europosłanka również z EKR. W poniedziałek jednak postanowiła wycofać swoją kandydaturę. O jej decyzji Krasnodębski poinformował na Twitterze. – Nie chciała po prostu narażać się na porażkę w głosowaniu – powiedział PAP. Dodał też, że w wyniku wycofania tej kandydatury żadne głosowanie nie będzie miało miejsca. Teraz należy tylko czekać na formalną akceptację jego kandydatury.

Natomiast w czwartek odbędzie się już głosowanie dotyczące powołania nowego wiceprzewodniczącego parlamentu Europejskiego.

REKLAMA

Zanim nastąpiło głosowanie w sprawie odwołania Czarneckiego przywódcy najliczniejszych grup politycznych parlamentu Europejskiego już wtedy zapewniali o poparciu dla nowego kandydata wystawionego przez grupę EKR.

Udostępnij: