REKLAMA

moneta i piekarnik
fot. screen Youtube / Clean Freak & Germaphobe / Pixabay

Do obowiązków domowych zaliczamy nie tylko odkurzanie, czyszczenie podłóg, ubikacji czy robienie prania. Dbanie o sprzęty kuchenne to również konieczność, a piekarnik lubi się brudzić, szczególnie gdy często z niego korzystamy. Tłuste plamy, ciężkie zbrudzenia dają się nam we znaki i jesteśmy zmuszeni użyć specjalnych środków chemicznych, by jakoś sobie z nimi poradzić. Niektórzy starają się ich nie stosować i wybierają ekologiczne rozwiązania. Tymczasem nasz wysiłek w tej sytuacji też może być zbędny. W sieci już od dłuższego czasu jest głośno o jednej łatwej sztuczce, która bardzo ułatwia czyszczenie piekarnika. Na czym polega? Wyjaśniamy.

REKLAMA

Weź monetę i wyczyść piekarnik. Praca pójdzie jak z płatka

Piekarnik, zwłaszcza jeśli jest bardzo zapuszczony, może stanowić spory problem w czyszczeniu. Spalenizna, brud i tłuste, stare plamy często nie dają za wygraną i musimy wykonać co najmniej kilka prób, by częściowo zeszły. Trwa to dość długo, więc tracimy czas i nerwy. Na szczęście każdorazowe odnawianie sprzętu wcale nie musi tak wyglądać. Dzisiejsza metoda na czyszczenie sprzętu jest łatwiejsza i nie szkodzi tak bardzo naszym dłoniom. A wszystko dzięki skromnej monecie.

Wygląda ona jak skrobaczka. Jest też wytrzymała i świetnie likwiduje zabrudzenia nawet w najbardziej problematycznych obszarach. Spryskaj urządzenie dobrym detergentem i zaczekaj około 10 minut, aby brud zwilgotniał i był jeszcze łatwiejszy w usuwaniu. Potem chwyć za monetę i zdrap wszelki brud. Gotowe. Ten patent rozwala system. Pozwala błyskawicznie i bez trudu umyć piekarnik. Długa i żmudna walka z tłuszczem, spalenizną, zaschniętymi pozostałościami potraw to już przeszłość.

REKLAMA

Jaki domowy środek najlepiej wyczyści piekarnik?

Ocet to uniwersalny produkt nadający się sprzątania różnych powierzchni w domu i z jego pomocą można odświeżyć także piekarnik. Jeśli chcesz skorzystać z jego mocy, zrób miksturę z domieszką wody (proporcje 1:1). Uzyskany specyfik przelej do butelki z dozownikiem i skrop wszystkie zakątki piekarnika. Odczekaj kilka minut, by brud namiękł i przystąp do pracy.

Czytaj też: Tych produktów nie należy wkładać do mikrofali. Grozi to tragedią

REKLAMA

REKLAMA