Ze szkoły zniknął wizerunek Jana Pawła II. Oburzenie w Internecie

SP 380
Fot. Google Maps

Szkoła Podstawowa nr 380 na warszawskim Targówku otrzymała dofinansowanie na przeprowadzenie termomodernizacji zewnętrznej elewacji. W jej trakcie usunięto jednak wizerunek patrona, Jana Pawła II, co wywołało spore poruszenie w Internecie.

REKLAMA

Jedna z internautek zamieściła w sieci zdjęcie Szkoły Podstawowej nr 380 im. Jana Pawła II przed remontem, a także po przeprowadzonej modernizacji. Zwróciła uwagę na istotny szczegół. – Miała być termomodernizacja, a wyszła dechrystianizacja – napisała.

W dalszej części wpisu kobieta zarzuciła wykonawcom celowe działanie. – Wcześniej w budynku funkcjonowało gimnazjum, mające tego samego patrona. Nikt nie zadbał o wykonanie podobnego baneru (już tylko dla SP). Wręcz przeciwnie – remont wykorzystano jako pretekst, by się banera pozbyć – stwierdziła.

REKLAMA

Burzliwa dyskusja w sieci

Do sprawy odniósł się również Jędrzej Kunowski, wiceburmistrz dzielnicy Targówek, który odpowiedział na zarzuty stawiane przez internautkę. – Szkoła to nie ołtarz. A SP380 to szkoła świecka a nie katolicka. Nie mylmy pojęć. Imienia nikt nie zmienia – odpowiedział.

Również i komentarz burmistrza doczekał się odpowiedzi. Wystosował ją związany z Suwerenną Polską radny Targówka, Cezary Wąsik. – Kampania chyba Ci zdrowy rozsądek wyżarła. Św. JP2 jest patronem tej szkoły, więc jego mural byłby naturalny. Największy Polak w historii Polski, a Ty się wstydzisz jego muralu? Bo co walczył z komuną, którą macie na listach? Wolałabyś widzieć tam Ryżego albo Polańskiego. Wstyd – grzmiał.

REKLAMA

Podziel się: