„Żegnam się z nimi”. Leszek Miller odchodzi z SLD

Były premier i dwukrotny lider SLD Leszek Miller oświadczył w mediach społecznościowych, że po wielu latach odchodzi z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

   

„Żegnam się z nimi, ale nie z Wami…”, napisał na Twitterze obecny eurodeputowany, załączając nagranie, w którym wyjaśnia powody swojej decyzji.

– Nie ja opuszczam SLD, ale SLD opuszcza mnie – mówi Miller i podkreśla, że sprzeciwia się połączeniu jego partii z Wiosną Roberta Biedronia bez „wyrażenia indywidualnej zgody”.

   

– Mamy być masą spadkową, którą można swobodnie przerzucić do zapowiadanej partii Czarzastego i Biedronia. Każdy z nas musi zdecydować, czy przyjmuje takie warunki. Ja ich nie akceptuję, nigdzie nie przechodzę i nie życzę sobie być nigdzie wcielanym – tłumaczy były premier na filmie opublikowanym na Twitterze.

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie zatwierdził statut Nowej Lewicy – partii, którą współtworzą Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Wiosna Roberta Biedronia. Leszek Miller uważa połączenie obu ugrupowań za bezprawne, gdyż kadencja władz SLD skończyła się w zeszłym roku, a obecny zarząd ugrupowania pełni swoje funkcje „na zasadzie uzurpacji”.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News