YouTube | UATV Channel

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do Polaków w specjalnym filmiku, nagranym z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Podziękował on naszemu krajowi za przyjaźń i w języku polskim przywołał popularne hasło.

3 maja w Polsce obchodzone jest Święto Konstytucji 3 Maja, które upamiętnia konstytucję z 1791 roku. Przy tej okazji Wołodymyr Zełenski zwrócił się do Polaków, zamieszczając w mediach społecznościowych wymowny filmik.

Zełenski podziękował za ogromne wsparcie Polaków, przede wszystkim w formie pomocy uchodźcom, którzy wskutek wojny musieli uciekać z ojczyzny. Podkreślił, że Ukraina i Polska tworzą najsilniejszy związek, ponieważ „wyrósł z rzeczywistości i ciepła serc, a nie słów na papierze”.

– Teraz Ukraińcy dzielnie walczą na polu bitwy, a Polacy szczerze pomagają narodowi ukraińskiemu. To jest walka o naszą wolność, to jest walka o waszą wolność. To jest wspólna historia wielkich narodów. Dziękuję za miłość! Szczęśliwego Dnia Konstytucji – powiedział prezydent.

Na koniec Zełenski powiedział po polsku słynne słowa: „Niech żyje wolna Polska, niech żyje wolna Ukraina!”. W filmiku z życzeniami dla Polaków pojawiają się też liczne poruszające kadry z polsko-ukraińskiej granicy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę