Telewizja Polska nakręci film o gwiazdorze disco polo Zenonie Martyniuku. Produkcja o liderze grupy Akcent pod tytułem „Zenek” ma pojawić się na ekranach kin w przyszłoroczne Walentynki, zaś pokazy przedpremierowe planowane są już na Boże Narodzenie.

Martyniuk nie kryje dumy z tego, że będzie bohaterem filmu fabularnego. – Staram się zaglądać na plan zdjęciowy od czasu do czasu. Wiadomo, że nie zawsze obowiązki na to pozwalają, ale czasami mi się to udaje – wyznaje piosenkarz.

„Zenek” będzie fabularyzowaną opowieścią o fenomenie muzyki disco polo i jej największej ikonie, jaką jest Martyniuk. Reżyserem obrazu jest Jan Hryniak. Młodego Zenka Martyniuka zagra – znany już z filmów „Belfer” czy „Monument” – absolwent łódzkiej filmówki Jakub Zając, zaś w dojrzałego gwiazdora wcieli się Krzysztof Czeczot. W filmie wystąpią między innymi: Klara Bielawka, Karol Dziuba, Jan Frycz, Roman Gancarczyk, Agnieszka Suchora oraz Jędrzej Bigosiński.

Martyniuk jest usatysfakcjonowany takim doborem aktorów. – Jestem zadowolony z castingu. Zarówno Krzysztof Czeczot, jak i Kuba Zając super pasują do tego filmu. Aktorka, która wciela się w moją żonę Danusię, też bardzo fajnie dobrana – ocenił obsadę lider Akcentu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę