Tomasz Frankowski, były piłkarz i czterokrotny król strzelców polskiej ekstraklasy, startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca na liście Koalicji Europejskiej na Podlasiu. W jednym z klipów wyborczych zamieszczonych przez niego w mediach społecznościowych wystąpił lider zespołu Akcent Zenek Martyniuk.

– Moi kochani! 26 maja będą się odbywać wybory do europarlamentu. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do głosowania – mówi w krótkim filmiku gwiazdor disco polo, podając rękę Frankowskiemu.

https://twitter.com/TFrankowski21/status/1116741939922178048

Pojawienie się w spocie i uściśnięcie ręki byłego piłkarza mogłyby sugerować, że lider zespołu Akcent popiera kandydata Koalicji Europejskiej. Zenek Martyniuk jednak wyjaśnił, że nie angażuje się w politykę, a jedynie namawia Polaków do korzystania z praw obywatelskich i aktywności w dniu wyborów.

„Moja muzyka jest dla wszystkich, ma łączyć, a nie dzielić. Jestem artystą, który śpiewa swoje piosenki, aby każdy mógł czerpać z nich radość. Proszę mnie nie kojarzyć i nie przypisywać do żadnej partii politycznej. Jestem tylko artystą. Moją intencją było zachęcenie wszystkich obywateli Polski do skorzystania z prawa do głosowania”, napisał wokalista w oświadczeniu zamieszczonym na fanpage’u zespołu Akcent.

https://www.facebook.com/akcentpolska/posts/2320683544835894

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę