Fot. Facebook.com/MZGOVPL

– Zero tolerancji dla agresywnych zachowań antyszczepionkowców. Rozmawiam z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz ministrem sprawiedliwości o podjęciu zdecydowanych kroków nad zaostrzeniem polityki państwa w tym zakresie – oświadczył we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia przyznał w trybie pilnym odznaki „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia” trzem pracownikom punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim. W niedzielę po południu doszło tam do awantury wywołanej przez agresywnych antyszczepionkowców,którzy próbowali siłą wtargnąć do placówki i zaatakowali jej obsługę. Musiała interweniować policja i zatrzymano dwie osoby.

Niedzielski podziękował pracownikom punktu szczepień nie tylko za odwagę, ale i za „obronę rozumu”.

– Mamy tutaj zderzenie świata nauki, cywilizacji ze światem zabobonu i barbarzyństwa. Myślę, że ten 25 lipca to jest data, która niestety wpisze się na stałe do naszego kalendarza i musimy o niej pamiętać. To jest dzień, w którym ta cała agresja, która do tej pory kwitła w internecie, w mediach społecznościowych ze strony środowiska antyszczepiennego przybrała już taki fizyczny, namacalny wymiar, przerodziła się w agresję, którą niestety państwo odczuli – powiedział minister zdrowia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę