REKLAMA

REKLAMA

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL poinformował w programie „Siódma9” emitowanym w Radiu Warszawa i rozgłośniach katolickich, że pakt senacki, dzięki któremu opozycja miała większość w izbie wyższej parlamentu, przestał istnieć.  Przyczyną jest poparcie przez Platformę Obywatelską i Lewicę tzw. Piątki dla zwierząt przygotowanej przez PiS, która – zdaniem ludowców – uderza w interesy polskiej wsi.

Według Zgorzelskiego winna rozbiciu sojuszu partii opozycyjnych – co może doprowadzić do przejęcia Senatu przez PiS – jest Platforma Obywatelska.

REKLAMA

– Zaufanie zostało podważone i myślę, że trzeba wskazywać jako winnego PO, która doprowadziła do rozpadu większości – oświadczył polityk partii Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Zgorzelski, odnosząc się do objęcia funkcji marszałka Senatu przez przedstawiciela PO, wyjaśnił, że „pakt senacki miał szansę być wspólnotą celów ideowych, programowych, wspólnotą wartości”. – To wszystko zostało podeptane i jest tylko i wyłącznie wspólnota wokół utrzymywania jednego stołka – marszałka Senatu – stwierdził.

REKLAMA

Wicemarszałek Sejmu poinformował również, że odtąd PSL nie będzie automatycznie popierać wszystkich propozycji opozycji w Senacie.

– Senatorowie PSL powinni być teraz roztropnym centrum, które będzie popierało dobre projekty, a głosowało przeciw złym, ponieważ senatorowie PSL nie są od tego, by poprawiać dobre samopoczucie senatorów PO – oznajmił. – Senatorowie PSL nie będą głosowali z góry za projektami byłych już naszych koalicjantów. Będą się im mocno przyglądali i głosowali zgodnie z sumieniem – dodał.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA