REKLAMA

REKLAMA

Brytyjski dziennik „Daily Mail” informuje, że Państwo Islamskie wzywa do ataków podczas mundialu w Rosji. Ekstremiści z ISIS opublikowali przed piłkarskimi mistrzostwami świata specjalne plakaty. Dżihadyści liczą, że „samotne wilki” nie zawiodą i będą przeprowadzać zamachy w Rosji.

Jeden z opublikowanych przez nich plakatów przedstawia płonący stadion w Soczi, w mieście, w którym znajduje się baza polskiej reprezentacji. Na innym plakacie zostało zamieszczone logo mundialu w Rosji, które jest poprzecinane nożem, a obok niego widnieje apel w języku francuskim: „Zabijcie ich wszystkich”.

REKLAMA

Kolejne dwa afisze przedstawiają bojowników – jeden z nich wyposażony m.in. w bomby obserwuje stadion Łużniki w Moskwie, gdzie odbył mecz otwarcia i gdzie odbędzie się w lipcu finał, drugi z kałasznikowem w ręku oświadcza, że „terror się rozpocznie”. Na plakacie widać również napis: „Ziemia zostanie wypełniona krwią”.

Plakaty z podobnym przekazem były publikowane już w maju tego roku. ISIS wzywało na nich do zamordowania, poprzez odcięcie głów, najlepszych piłkarzy świata – Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo.

REKLAMA

Po stronie Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie, według ekspertów, walczyło kilka tysięcy obywateli Federacji Rosyjskiej, głównie z republik azjatyckich i kaukaskich. Wielu z nich miało wrócić potajemnie do Rosji.

REKLAMA