Ziemkiewicz: Kaczyński oszalał

Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz ostro skrytykował w  piątek w Telewizji Republika przegłosowanie przez PiS, Koalicję Obywatelską oraz Lewicę ustawy o ochronie zwierząt. Jak zauważył, ustawa została napisana na kolanie, a ponadto uderza w polską wieś.

Do tych spraw Ziemkiewicz odniósł się także na Twitterze, podkreślając, że prezes PiS Jarosław Kaczyński „oszalał”. Poinformował też o cofnięciu swojego poparcia dla partii rządzącej.

„Muszę przemyśleć, w jakich mediach teraz pozostać, a którym podziękować za współpracę. Po tym, jak Kaczyński oszalał, a jego otoczenie okazało się bezkręgowcami, ostatnie, czego sobie życzę, to być kojarzony z PiS. Do zobaczenia tu czy tam”, oznajmił.

W innymi z tweetów Ziemkiewicz, oceniając postawę partii Borysa Budki, stwierdził, że podczas nocnego głosowania udowodniła, że jej hasła  obrony konstytucji są niewiarygodne. „»Gwałcenie kon-sty-tuc-ji« przez PiS okazało się dla totalnej opozycji OK pod warunkiem, że PiS gwałci razem z nią i w imię programu Lewicy. Tyle wynika z wczorajszego przeprocedowania w żadnym trybie poronionej »piątki Kaczyńskiego«”, stwierdził.

Czytaj także:  „Każdy zdrajca zostanie naznaczony”. Rolnicy rozrzucili obornik przed domami posłów PiS