– Nigdy nie miałem wątpliwości, że Rafał Trzaskowski to zwykły kłamca – powiedział w TV Republika Rafał Ziemkiewicz. Prawicowy publicysta skomentował w ten sposób zdjęcie z porządku obrad ostatniej sesji Rady Miasta Warszawy projektu uchwały radnych PiS na temat ustanowienia ulicy Lecha Kaczyńskiego w miejsce obecnej Alei Armii Ludowej.

Ziemkiewicz przypomniał, że Trzaskowski w czasie prezydenckiej kampanii wyborczej obiecał nadanie jednej z ulic w stolicy imienia Kaczyńskiego.

– Teraz pytany, kiedy będzie ta ulica, powiedział, że jak złoży inicjatywę, to wtedy powie. Ponieważ nie złożył, zrobiło to Prawo i Sprawiedliwość. PO natychmiast ten wniosek odrzuciła, argumentując, że Armia Ludowa zasługuje na swoją ulicę – powiedział Ziemkiewicz.

Według publicysty prezydent Warszawy tym samym „w rankingu kłamców niedbających nawet o zachowanie pozorów jest tuż obok Roberta Biedronia, może go nawet już wyprzedził”. Dziennikarz nawiązał w ten sposób do obietnic eurodeputowanego Lewicy, że nigdy nie opuści Słupska – którego był prezydentem – i nie przyjmie mandatu europosła.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę