Prawicowy dziennikarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz skomentował w telewizji wSensie wydanie przez Donalda Tuska książki „Szczerze”. Książka byłego premiera miała swoją premierę 12 grudnia i świetnie się sprzedaje.

– Tusk wydał książkę i okazało się, że jest prorokiem. Generalnie książka jest o tym, że on wszystko wcześniej przewidział. Pod datą 2016 opisał sejmowy ciamajdan. Czyli już wiedział, że to kiepsko wyjdzie, mimo że to było za rok – mówił Ziemkiewicz, ironicznie odnosząc się do błędów, jakie znalazły się w publikacji byłego szefa Rady Europejskiej.

– Ja bym się wcale z tego nie śmiał. Ten facet ( Donald Tusk – red.) po prostu już rok wcześniej wiedział, że nie wystartuje w żadnych wyborach prezydenckich w Polsce. Myślę, że i teraz wie, że nie wystartuje i w następnych. Ale jest sekta wyznawców, którzy gorliwie w to wierzą, kupują tę książkę. Ona jest bardzo wysoko w sprzedaży, nie wiem, na jakiej zasadzie – stwierdził publicysta.

Gdy prowadzący program Rafał Otoka-Frąckiewicz powiedział, że Rafał Ziemkiewicz pewnie zazdrości Donaldowi Tuskowi bardzo dobrej sprzedaży książki, dziennikarz odparł: – Czego mam mu zazdrościć? Nie mam takich możliwości sprzedażowych. Tusk to cały kraj sprzedał, miał czym handlować. Co ja mogę sprzedać?


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę