Fot. Facebook.com/rziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz skomentował oświadczenie Donalda Tuska dotyczące zarzutów portalu Wirtualna Polska w sprawie przepisania przez niego majątku na swoją żonę. Dziennikarze portalu zarzucili liderowi PO, że poszedł w ślady premiera Mateusza Morawieckiego i chciał ukryć swój majątek przed opinią publiczną.

Lider Platformy Obywatelskiej w opublikowanym w sobotę oświadczeniu w mediach społecznościowych obalił doniesienia Wirtualnej Polski.

– To co mnie uderzyło, to niesprawiedliwe porównanie z premierem Morawieckim i jego decyzją – stwierdził Tusk, tłumacząc, że przepisał majątek ze względu na prowadzoną wobec niego kampanię nienawiści ze strony PiS. Podkreślił, że jego majątek jest znany od dawna, a Morawiecki w odróżnieniu od niego „przepisał majątek na żonę zanim wypełnił oświadczenie majątkowe po to, aby opinia publiczna nie dowiedziała się o sposobach zdobycia tego majątku i jego charakterze”.

– Ja zawsze zarabiałem w życiu w sposób niezwykle przejrzysty Wszystkie pieniądze, jakie zarobiliśmy to są moje wynagrodzenia i honoraria za książkę. Nie spekulowałem gruntami, nie kupiłem działki po zaniżonej cenie od biskupa, nie manewrowałem w jakiś kredytowych dziwnych działaniach – oświadczył przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

Słowa Tuska o Morawieckim nie spodobały się Ziemkiewiczowi, który stwierdził, że przewodniczący Platformy „najwyraźniej uważa swych wyznawców za kompletnie bezmózgich idiotów”. „Cóż, pewnie ich zna”, napisał na Twitterze.

 

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę