Tegoroczna zima zdecydowanie nie należy do najładniejszych i mroźnych. Wielu do tej pory nie widziało śniegu lub widziało go jedynie przez kilka godzin. To, co można zobaczyć za oknem, zdecydowanie bardziej przypomina jesień, a nawet wiosnę! Instytut Meteorologii I Gospodarki Wodnej podaje jednak, że zima nadejdzie, jednak tylko na chwilę.

Noc z wtorku na środę, a później środa być może będą należały do najzimniejszych podczas tegorocznej zimy. W nocy termometry mają wskazać od -1 na zachodzie, przez -2, -3 na wschodzie i w centrum, po nawet -6 stopni Celsjusza na południu i północnym wschodzie Polski. Jutro na wschodzie prognozowane jest -1 stopni, a na północy i zachodzie nawet 4 stopnie na plusie. IMGW podaje, że przymrozić może w górach.

Spadkowi temperatury będzie towarzyszył nieprzyjemny wiatr – silny i zimny. Być może w czwartek część z nas ujrzy śnieg – prognozowane są bowiem opady deszcze, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Na tym ochłodzenie się skończy, a weekend znów będzie o wiele za ciepły jak na tę porę roku.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę