Ziobro ma nowotwór. Zamieścił zdjęcie ze szpitala po operacji

Zbigniew Ziobro
Fot.Facebook.com/MinisterstwoSprawiedliwosci

Zbigniew Ziobro zamieścił w sieci zdjęcie tuż po przejściu operacji związanej z chorobą nowotworową. „Badajcie się regularnie, a niepokojące symptomy konsultujcie ze specjalistami. Nowotwór to podstępny wróg” – napisał, dodając jednocześnie, że zabieg się udał.

REKLAMA

Od jakiegoś czasu było wiadomo, że Zbigniew Ziobro choruje na nowotwór. Polityk ma za sobą zabieg polegający na usunięcie większości przełyku i części żołądka. Lider Suwerennej Polski postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat w mediach społecznościowych.

– Wiemy, że jest taka choroba jak rak, że zbiera swoje ofiary, ale zwykle myślimy, że nas to nie dotyczy. Nie opierajcie Państwo na takim przekonaniu swojej przyszłości, swojego życia i życia Waszych bliskich. Badajcie się regularnie, a niepokojące symptomy konsultujcie ze specjalistami. Nowotwór to podstępny wróg – zaapelował na Twitterze.

REKLAMA

Ziobro opisał przebieg swojej choroby

W dalszej części wpisu Ziobro opisał okoliczności, w jakich dowiedział się o chorobie. Miało to miejsce tuż przed ślubowaniem nowowybranych posłów. – Na to nie można się przygotować. Tam na sali, myślałem o rodzinie, o żonie, o dzieciach, o wszystkich bliskich dla mnie ludziach i o przyszłości. Wreszcie o tym, że przede mną najtrudniejsza bitwa do stoczenia – napisał.

Ziobro od razu się dowiedział, że ma pierwsze przerzuty do żołądka. – Ale nie mogłem tak od razu rzucić wszystkiego – miałem obowiązki w ministerstwie i prokuraturze. Nie mogłem współpracowników na finiszu ministerialnej misji pozostawić samych. Podjąłem decyzję, szpital – tak, ale po zakończeniu misji rządu, a więc za dwa tygodnie – opisał.

REKLAMA

Podziel się: