ziobro
foto: https://twitter.com/MS_GOV_PL/status/1329524196284768270/photo/1

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na antenie Radia Maryja bronił o. Tadeusza Rydzyka. W czwartek przed warszawskim sądem rozpoczął się proces karny przeciwko redemptoryście i członkom Fundacji Lux Veritatis. Pozew złożyła „Sieć Obywatelska Watchdog Polska” w związku z blokowaniem jej dostępu do informacji publicznej na temat wydatków Lux Veritatis pochodzących ze środków publicznych.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Mateusza Morawieckiego stwierdził, że o. Rydzyk jest „szykanowany”.

–  Chciałbym wyrazić słowa solidarności z Ojcem Dyrektorem i całą rodziną Radia Maryja. Wszyscy jesteśmy z państwem, bo to, co się dzieje, jest szykanowaniem, które nie mieści się w głowie – mówił lider Solidarnej Polski.

Ziobro uważa ponadto, że w przypadku o. Rydzyka „nie ma tutaj mowy o żadnym przestępstwie i podejrzeniu przestępstwa”.

– W sposób oczywisty i jasny widać, że jest to naciągana sprawa i w sposób instrumentalny oraz bezpodstawny próbuje się angażować sądy karne, by prześladować fundację i osoby, które są w wielu środowiskach szanowane i cenione. Te działania są podejmowane właśnie po to, by je piętnować, atakować, niszczyć i pokazywać, że są stawiane pod pręgierzem oskarżeń karnych – oświadczył szef resortu sprawiedliwości.

– Tutaj nie chodzi o sprawiedliwość i prawo, lecz o nękanie i inwigilację. To są metody wzięte rodem z reżimu Łukaszenki. Nie do pomyślenia jest to, że ktoś ma odwagę formułować takie wnioski – podkreślił Ziobro.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat