– Stanęliśmy po stronie dobra – powiedział w piątek na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro, odnosząc się do przyjęcia przez Sejm szeregu zmian w Kodeksie karnym, które w ocenie PiS mają spowodować surowsze niż dotąd karanie za pedofilię i inne przestępstwa seksualne.

Minister sprawiedliwości przypomniał w czasie briefingu wypowiedź byłego premiera Donalda Tuska sprzed kilku lat, w której obecny szef Rady Europejskiej proponował bardzo ostre kary dla pedofilów.

 – Słowa Donalda Tuska, zapowiedzi wprowadzenia restrykcyjnych kar, o których ja bym nawet nie myślał, które miałyby uderzyć w pedofilów i stanowić odpowiedź na zapotrzebowanie organów ścigania, by skuteczniej z tym zjawiskiem walczyć. Jaki jest rezultat? Czy widzieliście państwo wykastrowanego pedofila? Czy widzieliście państwo projekt w ogóle, który został ostatecznie przez Platformę złożony? Możecie bardzo wytężać wzrok, ale go nie zobaczycie, zapewniam was – komentował Ziobro zaprezentowany materiał.

Szef resortu sprawiedliwości zwrócił też uwagę, że w 2015 roku PO złożyła projekt Kodeksu karnego. – I co? Nie znajdziecie tam kastracji pedofilów – ani chemicznej, ani żadnej innej, ale znajdziecie tam przepisy, które skracają bieg przedawnień, również wobec przestępstw pedofilów o 5 lat. Platforma robi prezent pedofilom i zapewnia, że mogą liczyć na bezkarność dzięki propozycji Platformy – podsumował Ziobro.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę