Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując aresztowanie aktywistki LGBT „Margot”,  zarzucił posłom Lewicy i KO, którzy stanęli w jej obronie, że „stoją po stronie bandytyzmu i chuligaństwa”.

Na początku konferencji prasowej Ziobro zaprezentował nagranie z 27 czerwca z ulicy Wilczej w Warszawie. Jak wyjaśnił, widać na nim, jak Małgorzata Sz. („Margot”) wraz z grupą kilku osób „brutalne zatrzymuje samochód, wyrywa z niego kierowcę, a następnie bije i napada na człowieka”.

– Jeden ze sprawców dysponował nożem; zniszczył nim potem opony samochodu zaatakowanego – tłumaczył Ziobro i dodał, że organy ścigania zareagowały prawidłowo, zatrzymując „Margot” i w rezultacie decyzji sądu umieszczając ją w areszcie na dwa miesiące.

Aresztowanie „Margot” skrytykowały środowiska LGBT i posłowie opozycji, a piątkowe protesty w tej sprawie na Krakowskim Przedmieściu w stolicy przerodziły się w starcia z policją. Funkcjonariusze zatrzymali w rezultacie prawie 50 osób, w obronie których interweniowali posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej.

– W Polsce politycy opozycji nie stoją po stronie prawa ani niezawisłych sądów, ani bezbronnego człowieka. Stoją po stronie bandytyzmu i chuligaństwa. Domagają się tolerancji, zrozumienia, akceptacji i w finale pewnie uniewinnienia jednego ze sprawców tego kryminalnego czynu i wydarzenia. To rzecz absolutnie niesłychana – mówił minister sprawiedliwości, komentując postawę parlamentarzystów KO i Lewicy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę