Fot. Facebook.com/MinisterstwoSprawiedliwosci

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla piątkowej „Rzeczpospolitej” stwierdził, że Polska nie może pozostawać w Unii Europejskiej „za wszelką cenę” i ulegać werdyktom Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

– Jestem zdecydowanym przeciwnikiem ulegania bezprawnym szantażom Unii Europejskiej realizowanym przez TSUE – powiedział lider Solidarnej Polski cytowany przez PAP.

Ziobro podkreślił, że prowadzona przez rząd Mateusza Morawieckiego „polityka ustępstw wobec kolejnych żądań Brukseli” okazała się nieskuteczna.

– Gdybyśmy robili swoje, a nie ustępowali i wycofywali się z planowanych zmian, to reforma wymiaru sprawiedliwości dawno byłaby zakończona. A tak zamiast sukcesu mamy kolejne problemy – oświadczył.

Zapytany przez dziennikarza „Rzeczpospolitej”, czy Polska powinna za wszelką cenę pozostać w UE, Ziobro odparł, że nie.

– Za wszelką cenę powinniśmy dążyć do tego, by bronić naszej podmiotowości i pozycji w UE. W przeciwnym razie Polska i Polacy będą tracić na członkostwie w UE. A więc – być, ale nie za wszelką cenę. Takie jest stanowisko Solidarnej Polski, bo nie mówię tego w imieniu rządu czy współkoalicjantów – powiedział szef resortu sprawiedliwości.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę