Nie takiego przyjęcia w Sosnowcu spodziewał się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Podczas wtorkowego pobytu w tym mieście Ziobro spotkał się na ulicy z mieszkańcami miasta. Do pewnego momentu atmosfera była dla niego korzystna, gdyż otaczający go ludzie wychwalali dokonania rządu PiS w ostatnich czterech latach.

W pewnym momencie szefa resortu sprawiedliwości i prokuratora generalnego zagadnęła jednak starsza kobieta. – Panie ministrze, a ja z innej beczki – rozpoczęła wymianę zdań z liderem Solidarnej Polski.

– Przykro mi, że ta Polska przez was wygląda tak, jak wygląda. Nie liczycie się z nikim – kontynuowała mieszkanka Sosnowca. – Proszę mi wybaczyć, ale pan szczególnie jest zero, tak jak powiedział pan Miller – podkreśliła.

– Rozumiem – odpowiedział początkowo zaskoczony Ziobro. Po chwili jednak w typowy dla Zjednoczonej Prawicy sposób zaczął wychwalać osiągnięcia rządów partii Jarosława Kaczyńskiego, w tym odebranie pieniędzy mafiom paliwowym oraz wprowadzenie programu 500 plus.

– A chodzi pan po sklepach? I co z tych 500 plus jest? – spytała na zakończenie rozmowy kobieta.

Nagranie zostało zarejestrowane przez stację TVN24 i zrobiło furorę w internecie.

https://twitter.com/KenLewak/status/1178899916250333184


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę