Instytut Pollster przeprowadził badania, z których wynika, że zjednoczenie się opozycji może przynieść bardzo dobry wynik w wyborach. Najnowszy sondaż pokazuje, że opozycja może mieć aż 12 punktów procentowych przewagi nad PiSem.

Połączenie siły PO, Nowoczesnej, PSL, SLD, Razem i Teraz mogą zagwarantować opozycji poparcie na poziomie nawet 50%. Sondaż pokazuje, że w takiej sytuacji na PiS zagłosowałoby 38%. W Sejmie znalazłaby się także partia Kukiz’15, na którą zagłosowałoby 8% Polaków.

– To jest sygnał dla nas, że musimy się mocno przed wyborami mobilizować i dobrze przepracować najbliższy rok, żeby to PiS i obóz zjednoczonej prawicy miał 50 proc., a zjednoczona opozycja 38 proc – skomentował poseł PiS Marek Ast.

Poparcie dla takiej koalicji wyraża szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. Jej zdaniem połączenie klubów PO i Nowoczesnej sprawi, że PiS będzie mieć silnego przeciwnika, który będzie w stanie go pokonać. Badania były przeprowadzane w dniach 29-30 listopada na 1093 dorosłych Polakach.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!