Zjednoczona Prawica ma nowego przywódcę? Sensacyjna teoria Romana Giertycha!

Dla wielu polityków i obserwatorów polskiej sceny politycznej zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i złożona z PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski Zjednoczona Prawica nie istnieje bez Jarosława Kaczyńskiego jako lidera całego obozu politycznego. Od czasu do czasu wraca też w mediach temat ewentualnego następcy obecnego szefa PiS, którym miałby być Mateusz Morawiecki lub Joachim Brudziński. Na tym tle tym bardziej szokująco wypada teoria adwokata Romana Giertycha, który oświadczył wprost, że Zjednoczona Prawica ma nowego lidera i wskazał, kto nim jest.

Czytaj także:  Czarzasty: Kaczyński został ograny przez młodszych kolegów

Były lider Ligi Polskich Rodzin i minister edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego stwierdził, że to obecny minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro jest dziś szefem całego obozu dobrej zmiany.

„Oglądałem całe wystąpienie ZZ. Muszę powiedzieć, że przemawiał jak przywódca obozu. Nie na darmo JK złożył mu homagium, przyjeżdżając pokornie do MS. Brudziński za burtą, JK posłuszny na wezwanie. Panie i Panowie, nowym liderem Zjednoczonej Prawicy jest dzisiaj Zbigniew Ziobro”, napisał na Twitterze adwokat, odnosząc się do środowego wystąpienia ministra sprawiedliwości w Sejmie w czasie debaty nad wnioskiem o jego odwołanie.

Czytaj także:  Trzaskowski ogłasza koniec Platformy jako totalnej opozycji

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.