Prawie 60 proc. Polaków uważa, że TVP pod kierownictwem Jacka Kurskiego stała się gorsza, wynika z najnowszego sondażu SW Research przygotowanego dla serwisu rp.pl. Według zaledwie 12 proc. uczestników badania poziom oferty programowej telewizji publicznej poprawił się. Zdania w tej sprawie nie ma 15 proc. respondentów.

Na to, że telewizja publiczna od 2015 roku stale obniża swój poziom, wskazują częściej mężczyźni (63 proc.), osoby powyżej 50. roku życia (65 proc.), jak również osoby o wykształceniu wyższym (63 proc.). O coraz niższych lotach instytucji kierowanej przez Jacka Kurskiego przekonani są też respondenci o dochodzie od 3001 do 5000 zł (74 proc.) oraz mieszkańcy miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (65 proc.).

Według specjalistów powodem coraz bardziej negatywnego odbioru telewizji publicznej jest uprawiany przez nią stronniczy przekaz polityczny sprzyjający rządowi i PiS.

– Przygnębiające oceny programu państwowej telewizji. Widać, że propagandowa papka partyjno-rządowo-twórcza jest nie do przyjęcia, zwłaszcza dla ludzi myślących – nie pozostawia wątpliwości medioznawca prof. Stanisław Jędrzejewski, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i były przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A.

Nie jest to pierwszy sondaż na temat telewizji publicznej, z którego prezes Jacek Kurski nie może być zadowolony. Ubiegłoroczne badanie SW Research dla serwisu rp.pl wykazało, że jedynie 10 proc. ankietowanych poparło dalsze finansowanie instytucji z Woronicza z abonamentu RTV. Ponad 40 proc. respondentów było zdania, że telewizja publiczna powinna być utrzymywana wyłącznie z własnych przychodów. Niemal tyle samo opowiedziało się za jej utrzymywaniem z budżetu państwa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę