Liderzy dwóch największych partii, Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej, są źle postrzegani przez Polaków.

Pierwsze miejsce w rankingu nieufności zajmuje szef PO Grzegorz Schetyna. Nie ufa mu rekordowo dużo, bo aż 46 proc. ankietowanych przez CBOS. Dobra wiadomość dla przewodniczącego Platformy jest jedynie taka, że to o 5 pkt proc. mniej niż w marcu. Lidera PO zaufaniem darzy 21 proc. ankietowanych, a 20 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat.

W badaniu bardzo źle wypadł też prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zajął drugie miejsce, zaraz po Schetynie, w rankingu najmniej popularnych polityków. Kaczyńskiemu nie ufa 41 proc. badanych, a darzy go zaufaniem 42 proc. Nie zajęło stanowiska w tej sprawie 13 proc. ankietowanych. W porównaniu z badaniem z marca notowania Kaczyńskiego nieznacznie się poprawiły. O 1 proc. zmniejszyła się grupa nieufających mu wyborców i o tyle samo wzrosła grupa tych, którzy mu ufają.

Trzecie miejsce w niechlubnym zestawieniu zajęła była premier Beata Szydło. Nie ufa jej 35 proc. pytanych i jest to wzrost o 3 proc. w stosunku do badania sprzed miesiąca.

Sondaż został przeprowadzony przez CBOS metodą wywiadów bezpośrednich w dniach 5–12 kwietnia 2018 roku na liczącej 1102 osób reprezentatywnej próbie losowo dobranych pełnoletnich mieszkańców Polski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę