Złe wiadomości dla opozycji! Duda deklasuje rywali!

Obecny prezydent Andrzej Duda bez kłopotu pokonałby w drugiej turze każdego z kandydatów opozycji w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

   

Najgroźniejszym przeciwnikiem dla Dudy byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska, która najprawdopodobniej zostanie kandydatką w wyborach prezydenckich z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Jednak i ona przegrałaby z obecną głową państwa o 8 punktów procentowych w stosunku 45 do 37. 18 proc. respondentów ośrodka stwierdziło, że w tym przypadku nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje.

Z kolei lider PSL i Koalicji Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskałby w drugiej turze wyborów 34 proc., a urzędujący prezydent – 45 proc. głosów. 21 proc. badanych przez Pollster oznajmiło, że nie wie, którego z tych kandydatów wskaże w głosowaniu.

   

Ankietowani spytani o starcie pomiędzy Robertem Biedroniem z Lewicy a obecnym prezydentem, byli zdania, że Duda wygrałby stosunkiem głosów 48 do 33, 19 proc. osób było tu niezdecydowanych.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 5-6 listopada br. na próbie 1099 dorosłych Polaków.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News