Z wrześniowego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że największym zaufaniem Polaków cieszy się prezydent Andrzej Duda. Głowie państwa ufa aż 66 proc. badanych. Na drugim miejscu w rankingu uplasował się premier Mateusz Morawiecki, którego wskazało 57 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce przypadło natomiast liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, którego darzy zaufaniem 47 proc. respondentów CBOS.

O ile powody do zadowolenia z powodu pozytywnego odbierania ich przez Polaków mogą mieć politycy obozu władzy, to nie mogą tego już powiedzieć przedstawiciele opozycji, którzy biją rekordy w rankingu nieufności.

Największą nieufność wzbudza lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, któremu nie ufa aż 53 proc. ankietowanych. Drugi w zestawieniu jest szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, do którego nie ma zaufania 47 proc. Polaków.

Sondaż CBOS został przeprowadzony sondaż metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) i wspomaganych komputerowo w dniach 12–19 września 2019 roku na liczącej 936 osób reprezentatywnej próbie losowej pełnoletnich mieszkańców Polski.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę