Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Ekspressu”  wynika, że Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej w zeszłorocznych wyborach prezydenckich, nie jest już uważany przez Polaków za przywódcę opozycji. Równie złą wiadomością dla prezydenta Warszawy i Platformy Obywatelskiej, której jest wiceprzewodniczącym, jest to, że wyraźnie traci do nowego lidera zestawienia.

Z badania wynika, że za przywódcę opozycji Polacy uważają Szymona Hołownię. Przewodniczący Polski 2050 został wskazany przez 39 proc. osób biorących udział w badaniu. Na Trzaskowskiego, który zajął drugie miejsce, zagłosowało 30 proc. respondentów ośrodka.

Na następnych miejscach znaleźli się: szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk oraz lider PO Borys Budka. Obaj uzyskali 7 proc. wskazań.  Lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza jako polityka stojącego na czele formacji opozycyjnych widziały 3 proc. ankietowanych. Natomiast 2 proc. osób wskazały na liderów partii lewicowych: Roberta Biedronia z Wiosny Roberta oraz Włodzimierza Czarzastego z Nowej Lewicy.

Symptomatyczne jest to, że aż 43 proc. badanych zaznaczyło odpowiedź „nie mam zdania”, opcję „inna osoba” – 10 proc. respondentów..

Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż 20 kwietnia na próbie 1066 dorosłych Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę