Złe wieści dla Koalicji Europejskiej! Zjednoczona Prawica wygrywa wybory do PE!

Jak wynika z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu dorzeczy.pl, partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na więcej mandatów w Parlamencie Europejskim niż konkurencja.

Gdyby dzisiaj Polacy mieli wybierać eurodeputowanych, to najwięcej z nich głosowałoby na Zjednoczoną Prawicę, czyli na połączone siły PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski.

 

Obóz rządzący otrzymałby 42 proc. głosów, a na Koalicję Europejską, do której przystąpiło pięć partii: PO, SLD, PSL, Nowoczesna i Zieloni, zagłosowałoby 37,7 proc. respondentów Estymatora. Na trzecim miejscu uplasowałaby się Wiosna Roberta Biedronia. Tę partię popiera 7,6 ankietowanych.

Czytaj także:  Zapytała mężczyznę dlaczego nie ma maseczki. Dostała pięścią w twarz! Poznajesz go?

Próg wyborczy udałoby się przekroczyć jeszcze tylko ugrupowaniu Kukiz’15. Na ten ruch wskazało 6,1 proc. badanych. Pozostałe partie znalazłyby się poza stawką i nie zdobyłyby w wyborach zaplanowanych na 26 maja ani jednego mandatu.

Jeśli prognoza Estymatora by się sprawdziła przy urnach PiS uzyskałoby 24 mandaty, Koalicja Europejska 21, Wiosna – 4, a ruch Kukiz’15 – 3.

Czytaj także:  Minister zdrowia: Jeśli na ferie nie zostaniemy w domach, czeka nas trzecia fala pandemii

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 10–11 kwietnia 2019 roku na reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych osób.

   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS