Z opublikowanego w piątek sondażu CBOS wynika, że nadal największym poparciem społecznym cieszy się Zjednoczona Prawica, którą tworzą PiS, Porozumienie i Solidarna Polska. Badanie potwierdziło także trend spadającego poparcia dla Koalicji Obywatelskiej, której głównym ugrupowaniem jest Platforma Obywatelska.

Według CBOS formację rządzącą popiera 33,3 proc. wyborców (wzrost o 1 pkt proc. w stosunku do badania poprzedniego).

Na drugim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą głos w wyborach oddałoby 17,2 proc. osób biorących udział w sondażu (spadek o 2 pkt proc.). To kolejne badanie preferencji politycznych, w którym partia Hołowni wygrywa z Koalicją Obywatelską (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni).  KO poparło bowiem 11,3 proc. ankietowanych przez CBOS, co stanowi spadek o 1,1 pkt proc.

Tuż za podium znalazła się Konfederacja z poparciem 6,7 proc. Polaków (wzrost o 1,2 pkt proc.). Natomiast za Lewicą opowiedziało się  6 proc. respondentów (wzrost o 1,6 pkt proc.). Jest to ostania partia, która w wyborach weszłaby do Sejmu. Na PSL-Koalicję Polską zagłosowałoby bowiem jedynie 2,4 proc. Polaków, a na Kukiz’15 0,8 proc. Natomiast aż 18,8 proc. respondentów nie miało opinii na temat swoich preferencji wyborczych.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach od 1 do 11 marca 2021 roku na próbie liczącej 1154 osób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę