Tym razem oszuści obrali sobie za cel 82-latką z warszawskiego Targówka. Złodzieja zarejestrowała kamera monitoringu. Oszust razem ze wspólniczką wymyślili scenariusz zdarzeń, którym kobieta zawierzyła i straciła oszczędności.

W tym przypadku złodzieje wymyślili, że mężczyzna poda się za syna prokuratora. Postępując zgodnie z uknutą wcześniej intrygą wykonali telefon do seniorki. Zadzwoniła rzekoma policjantka opowiadając relację z fikcyjnego wypadku samochodowego córki kobiety. 82-latka usłyszała, że osadzono ją w areszcie. Tu na scenę wkroczyła postać prokuratora.

Funkcjonariuszka-oszustka powiedziała, że jest sposób na rozwiązanie sprawy. Urzędnik miał się zgodzić na uwolnienie córki, ale warunkiem jest kaucja. Staruszka poinformowała, że ma w domu 50 tys. zł w gotówce. To miało wystarczyć. Pieniądze miał odebrać syn prokuratora.

W końcu kobieta zreflektowała się, że ją oszukano, ale było za późno. Incydent zgłoszono i sprawą zajęli się mundurowi z wydziału kryminalnego Komisariatu na Targówku. Wizerunek przez nich opisany brzmi: – Jest to mężczyzna w wieku 20-30 lat, wzrostu około 165-170 cm, szczupłej budowy ciała, pociągła twarz. Ubrany był w czarną kurtkę z kapturem, czarne spodnie, czarne buty. Na głowie miał założoną czapkę wełnianą w kolorze jasnoszarym (ewentualnie białym). Na plecach miał założony plecak z logo firmy NIKE – czytamy na stronie praskiej policji.

Jeśli ktoś rozpoznałby sprawcę lub może przekazać ważne informacje dotyczące oszustwa może się skontaktować osobiście albo telefonicznie z Dyżurnym Komisariatu Policji w siedzibie jednostki przy ulicy Chodeckiej 3/5, tel. (22) 603-81-71 lub policjantem prowadzącym tę sprawę (22) 603-81-52, powołując się na numer ldz. SWD- 531695/18, KPD-II-8630/18.

Można również wysłać maila na adres:
[email protected] Funkcjonariusze zagwarantowali anonimowość.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna