Zmarł Stefan Strzałkowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. „Spoczywaj w pokoju przyjacielu” – napisał Joachim Brudziński na Twitterze.

Nie żyje polityk PiS i wieloletni burmistrz Białogardu Stefan Strzałkowski. Miał 62 lata.

„Głos Wielkopolski” podaje, że polityk zmarł w nocy z czwartku na piątek w szpitalu MSWiA w Warszawie. Europoseł PiS Joachim Brudziński udostępnił na Twitterze wpis.

„Dziś w nocy zmarł nasz serdeczny kolega i przyjaciel Poseł Stefan Strzałkowski. Był wieloletnim Burmistrzem Białogardu, Starostą, Posłem na Sejm, ale przede wszystkim był niezwykle dobrym człowiekiem. Będzie nam Stefciu bardzo Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju przyjacielu” – napisał Joachim Brudziński.

Mateusz Morawiecki również zamieścił poruszający wpis na Twitterze. „Kochał swoją małą ojczyznę i zawsze walczył o jej sprawy. Najbliższym pana posła składam wyrazy najszczerszego współczucia. Niech spoczywa w pokoju” – napisał premier Mateusz Morawiecki.

– To naprawdę bardzo smutna informacja dla nas wszystkich. Bo nikt nie zrobił dla naszego regionu tyle, co Strzałkowski. To będzie dla nas trudny okres. Bardzo, bardzo żałuję, bo znałem posła Strzałkowskiego naprawdę dobrze. Potrafił znaleźć wspólny język z każdym – powiedział lokalnej gazecie Piotr Pakuszto, starosta powiatu białogardzkiego.

Stefan Strzałkowski mandat posła objął w 2009 roku po śmierci Mariana Golińskiego. Wygrał kolejne wybory w 2011 roku. W 2015 roku nie udało mu się zdobyć wystarczającej liczby głosów. Kilka tygodni po rozpoczęciu kadencji ponownie został posłem, zastępując Czesława Hoca. W wyborach w 2019 nie uzyskał poselskiej reelekcji.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna