Tina Turner zmarłą z przyczyn naturalnych
fot. Philip Spittle
Creative Commons Attribution 2.0

Późnym wieczorem w środę świat obiegła smutna wiadomość. Zmarła jedna z ikon współczesnej, światowej muzyki – Tina Turner. Artystka odeszła 24 maja, w swoim domu w Kusnacht na terenie Szwajcarii. 83-letnia piosenkarka cierpiała w ostatnim czasie na wiele ciężkich schorzeń, ale żadne nie było bezpośrednim powodem jej śmierci. Menedżer gwiazdy zdradził, jaka była przyczyna zgonu legendy.

„Tina Turner, królowa rock and rolla, zmarła w spokoju dziś w wieku 83 lat po długiej chorobie w swoim domu w Kusnacht pod Zurychem w Szwajcarii. Świat traci legendę muzyki i wzór do naśladowania” – powiedział w środowym oświadczeniu menedżer Tiny Turner, Bernard Doherty.

Wkrótce wieść o śmierci artystki obiegła cały świat – także polskie media. Turner była znana na całym świecie i nie raz mieliśmy okazję usłyszeć jej kultowe piosenki, jak np. „Simply the best”. Po śmierci piosenkarki z całego globu napływały kondolencje dla jej bliskich i rodziny. Swoje złożyli m.in. prezydent USA Joe Biden wraz z małżonką, Jill Biden.

„Poza byciem talentem, jaki zdarza się raz na pokolenie i który na zawsze zmienił amerykańską muzykę, Tina miała niezwykłą siłę osobistą. Jill i ja przesyłamy wyrazy miłości i modlitwy jej mężowi Erwinowi” – napisał prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden.

Nie żyje Tina Turner. Menedżer piosenkarki zdradził oficjalną przyczynę śmierci

Śmierć Turner zasmuciła również jej kolegów po fachu. Za pośrednictwem mediów społecznościowych piosenkarkę żegnali najwięksi muzycy naszych czasów – m.in. Mick Jagger i Elton John. Wielu z nich znało Turner, a nawet przyjaźniło się z artystką.

„Jestem tak bardzo zasmucony odejściem mojej cudownej przyjaciółki Tiny Turner. Była naprawdę niezwykle utalentowaną wykonawczynią i piosenkarką. Była inspirująca, ciepła, zabawna i hojna. Pomogła mi tak bardzo, gdy byłem młody i nigdy jej nie zapomnę” – napisał Mick Jagger, przytacza „Super Express”.

„Straciliśmy jedną z najbardziej ekscytujących i elektryzujących wykonawczyń na świecie. Absolutna legenda na scenie i na płytach. Była niedościgniona. Kondolencje dla Erwina i rodziny. Najsmutniejsza wiadomość” – pożegnał artystkę Elton John.

Tina Turner zmagała się w ostatnich latach z szeregiem groźnych schorzeń. Przeszła m.in. raka jelita oraz chorobę nerek, co skończyło się ostatecznie przeszczepem. Dzień po śmierci artystki jej menedżer zdradził oficjalną przyczynę śmierci. Według dokumentacji medycznej piosenkarka zmarła z przyczyn naturalnych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę