Zmiana warty w Nowoczesnej! Szłapka zastąpił Lubnauer!

– Rezygnuję w poczuciu, że jako przewodnicząca zrobiłam wszystko, by nasza partia przetrwała – powiedziała Katarzyna Lubnauer podczas warszawskiej konwencji Nowoczesnej, informując o rezygnacji z funkcji przewodniczącej tej formacji. Jej następcą został dotychczasowy sekretarz generalny ugrupowania Adam Szłapka, który w wyborach pokonał byłego posła Nowoczesnej Krzysztofa Mieszkowskiego. Szłapka zdobył 66 głosów, Mieszkowski – 41.

W  pożegnalnym przemówieniu Lubnauer oceniła swoje osiągnięcia jako lidera Nowoczesnej. Uznała, że jako przewodnicząca na trudne czasy zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby partia przetrwała kryzys.

– Prawda jest taka, że udało nam się przetrwać najtrudniejszy czas, że mamy reprezentację w samorządach i w Sejmie – zauważyła. Nie kryła jednak, że wybory do Parlamentu Europejskiego i parlamentarne skończyły się porażką Nowoczesnej oraz koalicji, którą współtworzyła.

Czytaj także:  W Białymstoku spalił kukłę z twarzą Ryszarda Petru. Na konwencji wyborczej w Warszawie stał za prezydentem Dudą

– Jako jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej biorę na siebie odpowiedzialność za wynik wyborczy i składam rezygnację z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej – stwierdziła podczas wystąpienia.

Zdaniem Lubnauer politykę należy uprawiać zawsze tak, by była ona skuteczna i ona właśnie starała się tak działać.  – Dlatego jednak w tym miejscu należy postawić pytanie, czy mam poczucie sukcesu? Czy jestem zadowolona z miejsca, w którym obecnie się znajdujemy? Czy uważam, że powinniśmy poprzestać na osiągniętych celach? Odpowiedź jest krótka – trzy razy nie – powiedziała.

„Za 20 lat będziesz bardziej żałowała tego, czego nie zrobiłaś, niż tego, co zrobiłaś. Więc odwiąż liny i opuść…

Opublikowany przez Katarzyna Lubnauer Niedziela, 24 listopada 2019


Czytaj także:  „Niech żyje Polska!”. Prezydent Duda przedstawił swoje hasło wyborcze

Komentarze