Pixabay.com

Do tragicznego zdarzenia doszło w Pieninach, gdzie odnaleziono ludzkie szczątki. Do odkrycia dotarli strażnicy Pienińskiego Parku Narodowego, którzy znaleźli je podczas patrolu ścianami szczytu Sokolicy. Wcześniej nie pojawiło się żadne zgłoszenie w tej sprawie.

Grupa Podhalańska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poinformowała, że podczas rutynowej akcji ratownicy znaleźli ludzkie szczątki. Do odkrycia doszło w ostatni czwartek 6 stycznia.

„W dniu 6.01 straż parku Pieniński Park Narodowy, podczas patrolu pod południowymi ścianami Sokolicy (747 m n.p.m.), w jednym ze żlebów opadających w kierunku rzeki Dunajec, natrafiła na ludzkie szczątki” – napisano we wpisie na Facebooku.

Dzień później rozpoczęły się dalsze czynności w tej sprawie. Na miejsce znalezienia zwłok udała się grupa ratowników, policja, prokuratur, straż PPN, a także członkowie Horská služba Pieninského národného parku.

– Jest to o tyle zagadkowe, że nie było żadnego zgłoszenia o zaginięciu. Dalsze czynności wyjaśnienia co się stało, będzie prowadziła policja pod nadzorem prokuratury – wyjaśnił w rozmowie z PAP Paweł Konieczny, prezes Zarządu Głównego GOPR.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę