REKLAMA

REKLAMA

Szalejące piekło, które nie tak dawno miało miejsce w Grecji, pochłonęło kilkadziesiąt ofiar, a ponad 100 zostało rannych. Greckie władze odkryły tożsamość 65-latka, który najprawdopodobniej ponosi odpowiedzialność za wywołany pożar.

Okoliczni mieszkańcy twierdzili, że starszy mężczyzna rozpalał na wzgórzu ognisko, w którym palił gałęzie. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się dalej. Mieszkańcy twierdzili także, że to nie pierwsze takie zachowanie mężczyzny. W przeszłości kilkakrotnie palił śmieci oraz trawę.

REKLAMA

Z powodu wiatru, który dochodził nawet do 120km/h, ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Podobno mężczyzna próbował później zatrzeć ślady po ognisku. Śledztwo w rozwiązaniu sprawy jest ciągle w toku. Jeśli ta wersja wydarzeń się potwierdzi, będzie mowa o nieumyślnym spowodowaniu pożaru, a nie celowym działaniu – co sugerował rząd Aleksisa Ciprasa.

Skutki pożarów są obecne do tej pory. W dalszym ciągu zaginionych jest kilkadziesiąt osób, specjalne służby szukają DNA w spalonych autach, a nurkowie przeszukują miejsca, które są odległe od pożaru.

REKLAMA

REKLAMA