Znamy nową datę szczytu zachorowań na koronawirusa w Polsce!

Początkowo prognozowano, że szczyt zachorowań w Polsce nastąpi 25 kwietnia. Teraz wyznaczono nową datę, która nie napawa optymizmem! Szczyt zachorowań nastąpi później.

Co chwilę pojawiają się nowe doniesienia dotyczące szczytu zachorowań. Ostatnio prognozowano go na 25 kwietnia. Niestety data przestała być aktualna. Jak informuje wizaz.pl specjaliści Instytutu Wskaźników Zdrowotnych i Ewaluacji Uniwersytetu stanu Waszyngton w Seattle podali kolejną, podobno bardziej realną datę.

Czytaj także:  Japończycy wyprodukowali pierwszą na świecie lampę UV, która zabija koronawirusa

Kiedy w takim razie w Polsce nastąpi szczyt zachorowań? Początkowo mówiło się, że ma to być 20 kwietnia, później że 25 kwietnia. Nowa data to 27 kwietnia! Prawdopodobnie wtedy w ciągu doby będzie notowane nawet 70 zgonów. Wzrost śmiertelności może potrwać kilka dni. Eksperci twierdzą, że z początkiem maja wszystko zacznie wracać do normy.

Czytaj także:  Arcybiskup Gądecki zakazuje promowania inicjatywy „Stop LGBT” na terenach kościelnych

Jak dalej informuje redakcja wizaz.pl specjaliści twierdzą, że w tym czasie w szpitalach będzie znajdować się nawet 2,5 tysiąca pacjentów zarażonych koronawirusem. Ponad 600 z nich będzie wymagało intensywnej opieki i użycia respiratora. W połowie maja, mają to być 44 zgony dziennie. W lipcu liczba ma spaść tylko do kilku dziennie. Obostrzenia trzeba będzie utrzymywać nawet do 2022 roku!

Czytaj także:  Rosyjski niewolnik na polskiej fermie! Bili i kazali jeść spleśniały pasztet!

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.