REKLAMA

REKLAMA

Początkowo prognozowano, że szczyt zachorowań w Polsce nastąpi 25 kwietnia. Teraz wyznaczono nową datę, która nie napawa optymizmem! Szczyt zachorowań nastąpi później.

Co chwilę pojawiają się nowe doniesienia dotyczące szczytu zachorowań. Ostatnio prognozowano go na 25 kwietnia. Niestety data przestała być aktualna. Jak informuje wizaz.pl specjaliści Instytutu Wskaźników Zdrowotnych i Ewaluacji Uniwersytetu stanu Waszyngton w Seattle podali kolejną, podobno bardziej realną datę.

REKLAMA

Kiedy w takim razie w Polsce nastąpi szczyt zachorowań? Początkowo mówiło się, że ma to być 20 kwietnia, później że 25 kwietnia. Nowa data to 27 kwietnia! Prawdopodobnie wtedy w ciągu doby będzie notowane nawet 70 zgonów. Wzrost śmiertelności może potrwać kilka dni. Eksperci twierdzą, że z początkiem maja wszystko zacznie wracać do normy.

Jak dalej informuje redakcja wizaz.pl specjaliści twierdzą, że w tym czasie w szpitalach będzie znajdować się nawet 2,5 tysiąca pacjentów zarażonych koronawirusem. Ponad 600 z nich będzie wymagało intensywnej opieki i użycia respiratora. W połowie maja, mają to być 44 zgony dziennie. W lipcu liczba ma spaść tylko do kilku dziennie. Obostrzenia trzeba będzie utrzymywać nawet do 2022 roku!

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA