Kiedy najlepiej zaplanować urlop, aby jak najwięcej skorzystać ze słonecznych dni? Mamy dobrą wiadomość! Wielkimi krokami zbliża się do nas ciepłe lato. Prognozy meteorologiczne są obiecujące – od czerwca do sierpnia, temperatura przekroczy normy! Niestety, można spodziewać się również opadów deszczu.

Jak informuje gazeta.pl równie częste, co słoneczne dni, będą pełne opadów deszczu. Tak będzie przez całe wakacyjne miesiące. W czerwcu prognozuje się, że średnia temperatura może być wyższa od normy wieloletniej. Analiza IMGW wskazuje, że dobrą aurę mogą jednak zepsuć zachmurzenia oraz opady deszczu. Połączenie wysokich temperatur i deszczu może skutkować burzami.

W lipcu ma być podobnie. Temperatura również będzie wysoka, jednak prognozowane są opady. To dobra wiadomość dla rolników i użytkowników ogrodów – rośliny będą miały idealne warunki do wzrostu. Według analiz IMGW w części północnej, centralnej oraz południowej kraju, temperatura będzie wysoka i towarzyszyć jej będą gwałtowne burze.

W części południowo-wschodniej Polski oprócz wysokich temperatur będziemy mieć do czynienia z suchym powietrzem. Jak informuje redakcja gazeta.pl sierpień również przyniesie ze sobą temperaturę powyżej normy. Chłodniej może być jedynie w centralnej i północnej części Polski, na Podlasiu i Mazowszu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę