Posłanka PO Joanna Mucha zmienia barwy polityczne i dołącza do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.  Potwierdziły się tym samym medialne spekulacje na ten temat, o których jako pierwsza pisała „Rzeczpospolita”.

Joanna Mucha będzie drugą parlamentarzystką, która zasili szeregi formacji Polska 2050 w Sejmie. Pierwszą była Hanna Gill-Piątek, która opuściła w zeszłym roku klub Lewicy i przeszła do ugrupowania Szymona Hołowni.

Nie są to jedyne transfery do nowej siły politycznej byłego kandydata na prezydenta. W poniedziałek 18 stycznia senator Jacek Bury opuścił klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej i przyłączył się do Polski 2050.

Przejście byłej minister sportu do ruchu Hołowni zostało ogłoszone w środę na konferencji prasowej, którą zapowiadał wcześniej portal rp.pl.

Mucha początkowo sama pojawiła się na konferencji prasowej. – Nadszedł taki moment, że ja i Platforma jesteśmy w innym miejscu i nikt tu nie jest winny. Nie jest to kwestia jakiejś krytyki, to są po prostu dwie inne drogi – podkreśliła posłanka.

– Oni zostali w zakleszczeniu w relacji z PiS – stwierdziła. – Ja natomiast myślę o Polsce po PiS, kiedy rządy PiS będą wspomnieniem – dodała. – Marzę o Polsce przyszłości, dlatego zdecydowałam się przyłączyć do projektu politycznego Szymona Hołowni, do Polski 2050 – oświadczyła Mucha.

Joanna Mucha to ekonomistka, od wielu kadencji posłanka na Sejm, a od 2011 do 2013 roku minister sportu i turystyki w rządzie Donalda Tuska. Platformę Obywatelską opuściła po kilkunastu latach, należała do tej partii od 2003 roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę