Łukasz Simlat, aktor filmowy i teatralny znany między innymi z takich produkcji jak „Broad Pik” czy „Boże Ciało”, w poście opublikowanym na Facebooku wyzwał na pojedynek na argumenty w kwestii aborcji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

„Wyzywam cię na pojedynek psychopato i dewiancie religijny z Żoliborza i każdego twojego bezmyślnego sługusa bez kręgosłupa. Pojedynek na świadomość, wyedukowanie, zrozumienie i empatię”, napisał dwukrotny laureat Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Chowasz się starcze za kordonami policji? W 81ym roku też byłeś dokładnie tak samo odważny? Mam dosyć ciebie i twoich kumpli chamów przebranych w garnitury, udających elokwentne i wykształcone persony”, oświadczył.

Simlat podkreślił, że napisał swój post, ponieważ ma dosyć „nepotyzmu, cwaniactwa, indolencji, nieumiejętności, niekompetencji, cynizmu i chamstwa rządu”.

„Mam dosyć dewastacji i rozkradania tego państwa. Mam dosyć patrzenia jak szarpiecie się o koryto, kiedy kraj tonie w coraz większych długach. Mam dosyć ratowania płodów, które i tak umrą w momencie, kiedy brakuje miejsc w szpitalach, a ludzie umierają w karetkach albo na chodnikach”, doprecyzował.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat