Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Wassermann, która kandyduje na urząd prezydenta Krakowa, zorganizowała swoje wyborcze spotkanie na terenie parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy klasztorze cystersów. Za organizowanie wiecu politycznego w kościele ostro skrytykował ją biskup Tadeusz Pieronek.

Hierarchy nie przekonało tłumaczenie posłanki PiS, że zorganizowała spotkanie w tym miejscu, gdyż „większość ośrodków, która podlega bądź otrzymuje pieniądze z miasta, odmawia jej wynajęcia sali na spotkanie”.

– Nie powinna tego robić. Jest wiele innych miejsc, w których może spotykać się z wyborcami – oświadczył w rozmowie z „Rzeczpospolitą” biskup Pieronek.

Duchowny zwrócił uwagę, że budynki kościelne nie są odpowiednim miejscem na wiec. Biskup Pieronek nie uznał też za wiarygodne wyjaśnień o utrudnieniach w wynajmowaniu sali na spotkania w czasie kampanii wyborczej.

– Nie sądzę, żeby przedstawiciele partii rządzącej naprawdę mieli z tym problem. Pani Wassermann nie powinna nadużywać zaufania Kościoła – ocenił hierarcha.

https://www.facebook.com/grzegorzkramer/posts/1856215061082772


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę