REKLAMA

Ostatnio na temat społecznych programów PiS-u wypowiedział się Nergal. Adam Darski (Nergal to pseudonim sceniczny) wokalista blackdeathmetalowej grupy „Behemot” rozmawiał z serwisem Onet. Dosadnie skomentował najważniejszy flagowy program socjalny wdrożony za rządów Prawa i Sprawiedliwości – 500+.

Powiedział, że tak naprawdę dawanie rodzinom tych pieniędzy to nic innego aniżeli przekupstwo. Jego zdaniem to zjednanie sobie wyborców na kolejne lata.

REKLAMA

„Dajecie im po 500 zł, żeby się, ku**a, rozmnażali, by sami bezmyślni ludzie powiększali wasz elektorat, przedłużając waszą kadencję” – mówił muzyk.

Dodał też, że odkąd rządzi PiS to on jest mocno cenzurowany. Zdaniem Nergala od czasów komunistycznych w naszym kraju nie było jeszcze tak znienawidzonej władzy jak partia Jarosława Kaczyńskiego. „Sam się na polityce nie znam, ale pewne rzeczy odczuwam i widzę. Dlatego o tym głośno mówię”.

REKLAMA

Darski poruszył też temat praktykowania przez większość Polaków chrześcijaństwa. Mówił, że religia ta jest celowo wytworzona dla celów czysto politycznych – kontrolowanie umysłów jednostek. „To smutna religia o śmierci, umieraniu i przybijaniu ludzi do drzewa”.

Onet pytał również o film „Kler” reż. Wojciecha Smarzowskiego. Artysta jeszcze go nie widział, ale zamierza iść do kina, bo na pewno mu przypadnie do gustu.

REKLAMA

Wspomniał też, że padła początkowo propozycja ze strony reżysera dotycząca małej roli Nergala w „Klerze. Do realizacji tego pomysłu jednak nie doszło.