Prawo i Sprawiedliwość na sobotniej konwencji w Opolu przedstawiło „piątkę dla zdrowia”, która sprawi, że Polacy nie będą już stać miesiącami do lekarza. Przedstawione rozwiązania przewidują m.in. wzrost nakładów, Fundusz Modernizacji Szpitali, pakiet badań kontrolnych dla każdego Polaka, koordynowaną opiekę nad seniorami i osobami niesamodzielnymi w każdym powiecie oraz miliard złotych na najnowocześniejsze centrum onkologii w Europie.

– My mamy wizję państwa, nie z dykty, nie państwa teoretycznego, nie państwa, które ma ciągłą niemożność – podkreślił podczas wystąpienia minister zdrowia Łukasz Szumowski, obiecując, że PiS sprawi, że łatwy dostęp do lekarza będzie nawet w najmniejszej wiosce w Polsce. – My chcemy państwa silnego, państwa sprawczego, państwa, które się opiekuje i dba o godność każdego człowieka, nie tylko tego z dużych ośrodków i wielkich miast, ale z małych miejscowości, średnich miast i z każdej wsi – wskazywał.

Szumowski zapowiedział też, że w przypadku zwycięstwa PiS i przedłużenia rządów partii Jarosława Kaczyńskiego szybko znikną kolejki do specjalistów i będzie więcej karetek pogotowia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę