Fot. Michał Drewnicki Twitter

Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji poinformował, że w nocą z soboty na niedzielę doszło do aktu wandalizmu. Niezidentyfikowany sprawca znisczył prawdopodobnie ostrym narzędziem drzwi wejściowe do biura Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie.

Izdebski w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazał, że do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Krakowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o sprawie około godziny 23:00. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu i przeprowadzili oględziny.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa i radny PiS Michał Drewnicki przekazał z kolei, że atak został zarejestrowany na kamerze. Samorządowiec zamieścił jego fragment w mediach społecznościowych.

„Małopolskie biuro @pisorgpl w Krakowie zostało w nocy zaatakowane! Sprawca w furii zdewastował drzwi młotkiem i roztarł na wejściu nieznane substancje. Akcja wygląda na zaplanowaną. Do tego prowadzi szczucie totalnej opozycji, jesteście z siebie dumni? Co będzie następne? Nóż?” – napisał.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę