Premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia Polakom. „W czasie świąt dorośli zawsze rozmawiają o ważnych sprawach, dziadkowie cieszą się, że oboje już w maju dostaną trzynastą emeryturę. Może kupią mi jakiś fajny prezent. Na pewno będą nas częściej odwiedzać, bo znowu będzie jeździł autobus”, słyszymy na nagraniu z życzeniami wielkanocnymi od szefa rządu.

Taka nietypowa forma życzeń, zawierająca promocję partii politycznej i jej obietnic socjalnych, to pomysł zaplecza Mateusza Morawieckiego. Przekaz ma zapaść w pamięć wyborców i łączyć się z propagowaniem projektu socjalnego znanego jako „piątka Kaczyńskiego”.

„Twórcy minutowego filmu chcą nawiązać do publicystycznego motywu, że przy świątecznych stołach ucierają się poglądy na tematy społeczne i pokazać jak statystyczna polska rodzina zyska na wprowadzonej właśnie społecznej piątce”, opisuje spot z życzeniami portal 300polityka.pl, który jako pierwszy opublikował filmik „Premier na świątecznym śniadaniu”.

Klip Kancelarii Premiera Rady Ministrów ma być promowany w internecie i w telewizji intensywniej i w bardziej przemyślany sposób niż adresowane do ogółu Polaków życzenia świąteczne w przeszłości. – W dodatku, starannie przygotowane wideo-przesłanie z udziałem premiera ma pokazać, że obóz rządzący poważnie traktuje nadchodzący cykl wyborczy i narzucając tempo, nie daje opozycji okazji do odpowiedzi – wyjaśnia współpracownik premiera Morawieckiego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę