„Jeszcze jeden z krainy kretynów, zresztą zawsze taki był. »Gwiazda« TVP”, napisał na jednym z portali społecznościowych Lech Wałęsa. Były prezydent określił w ten sposób znanego podróżnika i publicystę Wojciecha Cejrowskiego za sposób, w jaki ten skomentował zamordowanie w niedzielę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

„Gdy Afgańczyk ugodził nożem ciężarną Polkę zabijając jej dziecko, nie było żałoby, jest cisza. A śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin – wszyscy zobowiązani płakać”, napisał 15 stycznia Cejrowski na Facebooku, podkreślając, że zamordowany włodarz Gdańska „za życia nie był święty”.

„To, że został zadźgany nożem jest okropne, ale nie zmienia faktów: a fakty takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska. Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone. Od lat czytamy o układach, machlojach, o mieszkaniach, o kłamstwach na temat tego ile ich ma i skąd się wzięły… Cała masa szlamu, a teraz nagle »wielce szanowny«, bo go zadźgali? Al Capone zabijał konkurencyjnych mafiozów i nie powodowało to, że oni z samego faktu bycia zamordowanym zostawali świętymi”, podkreślił Cejrowski, do niedawna występujący co czwartek jako komentator w publicznym kanale TVP Info.

Wpis Cejrowskiego wywołał oburzenie w internecie.

„Panie @jbrudzinski Cejrowski porównał śp. Prezydenta Adamowicza do Stalina. Oto wasz nadworny komentator, autorytet. Niech pan zobaczy czym jest machina pisu. Tu nie ma chrześcijaństwa i miłosierdzia, jest tylko nienawiść, kłamstwo i jad”, napisał internauta Fox Mulder.

„To właśnie dla takich ludzi nie powinno być miejsca w mediach. Tylko problem w tym, że aktualnie w TVP znakomita większość komentatorów prezentuje podobny poziom, bo to właśnie ich przekaz trafia do suwerena. Spokojny, kulturalny i wyważony komentator nie będzie zrozumiany”, zauważył Dawid.

„No Cejrowski na pewno czcił pamięć Stalina bo to jego metody propagandowe stosuje na co dzień….”, ocenił Niepokorny Lach.

https://www.facebook.com/Wojciech.Cejrowski/posts/2199855803392633

https://twitter.com/PresidentWalesa/status/1085906601188446209


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę