Adrian Klarenbach to jeden z rozpoznawalnych powszechnie dziennikarzy TVP Info. Nie każdy jednak wie, że jego żona Lucyna Klein-Klarenbach myśli o polityce. Wirtualna Polska podaje, że postanowiła wystartować w wyborach samorządowych z list PiS.

„Program Patryka Jakiego dla Warszawy #WarszawaMożeWięcej jest tym, co chciałabym dla Niej i dla Nas, a szczególnie dla mojego Wawra. Kandyduję do Rady Dzielnicy z listy Prawa i Sprawiedliwości #WawerTeżMożeWięcej” – napisała na Facebooku Lucyna Klein-Klarenbach,

Zdaniem stołecznego polityka PiS to może pomóc partii. – Klarenbach to znana twarz, a przede wszystkim nazwisko, które na pewno pomoże w sukcesie. Jesteśmy zadowoleni, że mamy na listach takie osoby, jak pani Lucyna.

Gdy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory to Adrian Klarenbach mógł wrócić do TVP Info. Teraz prowadzi najważniejsze programy tej stacji – „Minęła 8” i „Minęła 20”. Ma także autorski program w Polskim Radiu 24.

Jego małżonka z kolei jest zaangażowana w działalność partii rządzącej. Poprzez media społecznościowe publikuje fotografie z konwencji partii rządzącej. Zamieszcza także zdjęcia z wiceprezesem Polskiej Fundacji Narodowej Cezarym Jurkiewiczem (szefem klubu radnych PiS w Warszawie) czy Piotrem Guziałem.

Poprzez Twittera często też pisze komentarze do postów polityków opozycyjnych. Np. : „Nawet Myszka nie wierzy w wygraną Czaskowskiego. Twierdzi, że Marek Jakubiak będzie wiceprezydentem u Patryka Jakiego” [pisownia oryginalna] – tak pisze o Kamili Gasiuk-Pihowicz w tweecie kandydatka PiS na radną.

Jej wykształcenie to ukończona Wyższa Szkoła Menadżerska w Warszawie, a pracuje jako ekspert ds. komunikacji w XCity Investment.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę