Policjanci z wydziału antynarkotykowego stołecznej i radomskiej komendy zatrzymali 27 osób, które zajmowały się produkcją narkotyków – amfetaminy i mefedronu – na Mazowszu. Zorganizowana grupa, która miała kilka laboratoriów, nie tylko wytwarzała, ale też rozprowadzała substancje odurzające. Na ponad 2 mln zł szacuje się wartość przejętych narkotyków.

Zatrzymanym osobom zostaną postawione zarzuty przemytu 20 litrów płynnej amfetaminy i produkcję 400 kg narkotyku. Odpowiedzą też za wprowadzenie na rynek 560 kg amfetaminy, 6 kg mefedronu, 120 kg marihuany. Jak poinformowali funkcjonariusze policji, zatrzymani produkowali narkotyki o dużej czystości. Mieli sprzedawać je do gangów z całej Polski oraz Europy Zachodniej.

Pierwsza akcja policji na tę grupę miała miejsce w sierpniu 2018 roku. Zlikwidowano wtedy fabrykę amfetaminy w Wołominie. Funkcjonariusze natrafili również na magazyn z narkotykami na warszawskich Bielanach. Taką informację w rozmowie z TVP Info podał rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak.

Kolejne zlikwidowane laboratorium znajdowało się w okolicach Szydłowca. Policja podkreśla, że to nie koniec akcji i zatrzymań w tej sprawie. Mogą pojawić się kolejne zatrzymania. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę