REKLAMA

REKLAMA

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski – który wcześniej był wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu – poinformował w środę, że  został  wybrany szefem Rady Programowej Polskiego Radia.  Jego zastępczyniami będą wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS oraz związana z obozem dobrej zmiany publicystka Elżbieta Królikowska-Avis.

REKLAMA

Polityk partii rządzącej podziękował za wybór na Twitterze i podkreślił, że chce, by Polskie Radio było przyjacielem każdego słuchacza.  „Marzy mi się, żeby nasze radio było naszym osobistym przyjacielem. Żeby nas bawiło, uczyło, wspierało, informowało. Słuchając radia, mamy możliwość obcowania z wysoką kulturą, ale też z rzetelną informacją”, napisał Suski.

Nominacja Suskiego wywołała ironiczne komentarze polityków opozycji oraz internautów.

„Skoro zdarzyło mu się słuchać radia, to się nadaje! Minister Macierewicz, szefem komisji smoleńskiej –  wybitny specjalista od lotnictwa… To już nie jest psucie państwa –  to robienie sobie jaj w żywe oczy”, stwierdził w mediach społecznościowych lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

„Odszedł Marek Niedźwiecki. Przyszedł Marek Suski”, skomentowała na Twitterze powołanie Suskiego posłanka KO Marzena Okła-Drewnowicz. Natomiast poseł tej formacji Artur Łącki napisał, że „życie przerosło kabaret”.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA